Παρασκευή 21 Μαρτίου 2008

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Η ΝΑΟΥΣΑ. Νίκησε την Κορυφή με 4-1

Η ομάδα της Νάουσας στέφθηκε το απόγευμα της Τετάρτης κυπελλούχος ερασιτεχνών Ημαθίας, καθώς στον μεγάλο τελικό που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας, επιβλήθηκε της Κορυφής με σκορ 4-1. Η ομάδα του Κώστα Αραμπατζή άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Διάκογλου, ενώ στο 20’ ο Τρούπκος μετά από πάσα του Κωνσταντινίδη έγραψε το 2-0. Στο 37’ ο Κωνσταντινίδης τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με την Κορυφη να καταφέρνει να μειώσει το σκορ με τη λήξη του πρώτου μέρους σε 3-1, με ωραίο σουτ του Κωστόπουλου. Το τελικό 4-1 έγραψε στο 80ό λεπτό ο Φωτιάδης με κοντινό σουτ.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Κωτσιαντής, απο τον οποίον έχουν αρκετά παράπονα οι οπαδοί της Κορυφής.
ΝΑΟΥΣΑ: Μουχτάρης, Παπατάνος, Τεληγιαννίδης, Παπαπέσιος, Τουμαράς, Σίμος, Τρούπκος, Καρούτσος, Γιοβανόπουλος (73’ Φωτιάδης), Κωνσταντινίδης (46’ Τζιάνιτς), Διακόγλου (82’ Ντέλλας).
ΚΟΡΥΦΗ: Καψάλης, Γιοβανόπουλος, Ιασωνίδης Δ., Ματράκας, Ρακόπουλος, Μαυρίδης, Δαμιανίδης (55’ Άντο), Ιασωνίδης Ι. (55’ Κουζιώρτης), Τρυφίδης, Αριδάς (73’ Βασιλειάδης), Κωστόπουλος.